Materiály používané pri výrobe ponožiek Shox

Na výrobu našich ponožiek používame starostlivo vybrané materiály od podpredných dodávateľov. Vďaka kombinácii kvalitných materialóv a dlhoročných skúseností vieme dosiahnuť skvelé uživateľské vlastnosti našich ponožiek na ktoré sa môžete spoľahnúť pri najvačšom športovom nasadení alebo len pri bežnom nosení. Naše ponožky vás zahrejú keď bude zima, ochladia keď bude teplo.

Vlna MERINO

vlna Merino

Merino je úžasný materiál vyrobený z vlny voľne sa pasúcich Novozélandských oviec. Povrch merino vlákien je hydrofóbny a jadro vlákien naopak hydrofilné. Vlákna materiálu pohltia vlhkosť (pot) a odvádzajú ju od tela. Na pokožke teda necítime, že materiál je vlhký, čo zabraňuje rastu baktérií. Vytvára neprekonateľne výkonnú tepelnú izoláciu.

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno obsahuje prirodzené antibakteriálne látky, ktoré zamedzujú prístupu baktérií, takže nedochádza k vzniku nepríjemných pachov (má schopnosť neutralizovať pachy). Zároveň má aj protiplesňové a antistatické vlastnosti. Produkty vyrobené z bambusového vlákna sú exkluzívne jemné na dotyk a pôsobia upokojujúco na pokožku.

Cool MAX

Cool MAX

Špeciálne štvorkanálové polyesterové vlákno, je vodeodpudivé, nenasiakavé a veľmi rýchlo odváza telesnú vlhkosť z pokožky na vrchnú vrstvu materiálu. Poskytuje perfektnú rovnováhu, pocit sucha - vzdušnosti, eliminuje telesný zápach a napomáha chladnej, suchej a príjemnej telesnej klíme.

Elastan - LYCRA

Elastan - LYCRA

Vysokoelastický materiál, zaisťuje maximálny komfort pri nosení ponožiek. Vlákno zaručuje perfektné držanie tvaru na nohe.

Polypropylén

Polypropylén, ktorý je modifikovaný iónmi striebra, umožňuje rýchly odvod vlhkosti, minimalizuje tvorbu zápachu, baktérií, plesní, otlakov a udržiava chodidlá v suchu a optimálnej teplote.

Bavlna

Tradičný prírodný materiál, mäkké, hebké a vysoko absorbčné prírodné vlákno, pohlcujúce vlhkosť.